تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

مقالات مهدیار مرصعی در سال 94:توصیف شیوه همسو سازی فعالیت های ورزشی موجود مدارس کشور با هدف دستیابی

  توصیف شیوه همسو سازی فعالیت های ورزشی موجود مدارس کشور با هدف دستیابی به توسعه پایدار ورزش همگانی

  1-مهدیار مرصعی 2-آمنه نقدعلی  3-میثم عشوری

  1-        کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی- دبیر ورزش ناحیه2 ری

  2-      کارشناس تربیت بدنی دبیر ورزش منطقه11 تهران

  3-      کارشناس ارشد مدیریت ورزشی-دبیر ورزش ناحیه2 ری

  هدف: با نیم نگاهی به خروجی های نظام آموزشی می توان گفت که نظام تربیت بدنی فعلی در زمینه توسعه پایدار ورزش همگانی دچار ضعف و ناکارآمدی است، لذا هدف اصلی این پژوهش چگونه همسوسازی فعالیت های ورزشی موجود مدارس کشور با هدف دستیابی به توسعه پایدار ورزش همگانی می باشد.

   

  روش شناسی: روش تحقیق پژوهش حاضر، کیفی و ترکیبی است. که برای  بررسی وضعیت فعالیت های ورزشی موجود علاوه به بررسی منابع اعم از مکتوبات و بخشنامه ها و دستورالعمل ها، اقدام به طراحی پرسشنامه باز پاسخ گردید و به شیوه های گوناگون اعم از مشاهده و مصاحبه با معلمین و مدیران و اقدام به توزیع و جمع آوری اطلاعات و تحیل آن ها پرداخته شد. نمونه به شیوه در دسترس از بین معلمان و مدیران مدارس دولتی برخی از مناطق شهر تهران انتخاب گردیدند.

  یافته ها: یافته ها برآمده از مصاحبه نبود روح هدف گذاری را در طرح ها ، عدم یکپارچگی و پیوستگی فعالیت ها به عنوان مهمترین علل تحقق نیافتن و عدم ترویج ورزش همگانی در آموزشگاه ها می داند. طرح هایی که هدف آن بیشتر توسعه ورزش همگانی بوده می توان به طرح طناورز اشاره که تمامی مصاحبه شوندگان این ورزش را پاسخگو برای طیف دانش آموز می دانند اما دانش آموزان نمی توانند به عنوان انتخابی مادام العمر به ان نگاه کنند. دید انتخاب الگویی مادام العمری در زیر ساخت ورزش کشور یعنی مدارس ضعف اصلی برنامه های ورزشی مدارس می باشد.

  نتیجه گیری: نتایج پژوهش نشان می دهد روح ورزش ترویج ورزش همگانی در فعالیت ها ورزشی مدارس وجود ندارد و فعالیت های ورزشی مدارس بیشتر به آموزش رشته های ورزشی رقابتی تمرکز دارد. محتوی فعلی نظام آموزشی این نگرش را در دانش آموزان ایجاد نمی کند که می بایست الگویی برای انجام مادام العمر فعالیت ها داشته باشند. لذا پیشنهاد می شود با تشکیل هسته در نهاد وزارتی جهت آشنا نمودن دانش آموزان با طیف گسترده ورزش همگانی نسبت به محتوی سازی آموزش حرکات ورزش های همگانی با قابلیت انتخاب برای مادالعمر به تفکیک مقاطع و سطوح اقدام گردد.

  واژه های کلیدی:  همسو سازی، فعالیت های ورزشی، توسعه پایدار ورزش همگانی، ورزش مدارس

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ورزش ,ورزشی ,فعالیت ,مدارس ,همگانی ,توسعه ,ورزش همگانی ,توسعه پایدار ,پایدار ورزش ,ورزشی موجود ,تربیت بدنی ,ورزشی موجود مدارس ,
  مقالات مهدیار مرصعی در سال 94:توصیف شیوه همسو سازی فعالیت های ورزشی موجود مدارس کشور با هدف دستیابی

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر