تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

بررسی اندوخته ورزش همگانی دانش آموزان دهه70 با هدف تحلیل اثر بخشی برنامه‌های ورزشی در گذشته

  بررسی اندوخته ورزش همگانی دانش آموزان دهه70

  با هدف تحلیل اثر بخشی برنامه‌های ورزشی در گذشته

  1-مهدیار مرصعی

  1-        کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی- دبیر ورزش ناحیه2 ری

  هدف: این پژوهش با  بررسی اندوخته ورزش همگانی دانش آموزان دهه 70 می باشد که افرادی را که در رده سنی 25 تا 35 سال هستند را شامل می شوند. به دنبال میزان اثر بخشی برنامه های ارگان های مختلف در طی دهه مذکور می باشد و در نهایت با ترسیم نقاط قوت و ضعف برنامه ها آن زمان، زمینه را برای عدم تکرار اشتباهات و استفاده از تجربیات سابق برای مدیران حال حاضر ورزش همگانی فراهم نماید.

   

  روش شناسی: روش تحقیق پژوهش حاضر، کیفی و ترکیبی است. که برای  بررسی اندوخته ورزش همگانی افراد 25 تا 35سال علاوه به بررسی منابع اعم از مکتوبات و بخشنامه ها و دستورالعمل ها، اقدام به طراحی پرسشنامه باز پاسخ گردید و به شیوه مصاحبه با این رده سنی ، اقدام به توزیع و جمع آوری اطلاعات و تحیل آن ها پرداخته شد. نمونه به شیوه در دسترس از بین شهروندان برخی از مناطق شهر تهران انتخاب گردیدند.

  یافته ها: بعد از طراحی چهار چوب اولیه پژوهش به دنبال میزان اثر بخشی هر یک از ارگان ها و نهاد ها به مصاحبه با مخاطبان پرداخته شد. با ریشه یابی مفهومی می توان گفت پایه اندوخته ورزش همگانی افراد تاثیر پذیر از روزهای حضور آنان در مدارس ابتدایی است. در این بین افراد بیان کردند که زمانی مربیان ورزش و پرورشی خود سکان دار انجام حرکات ورزش صبحگاهی شده اند ، باعث تثبیت حرکات در اذهان دانش اموزان حتی تا سن بزرگسالی شده است. در بررسی به عمل آمده اکثر اندوخته های ورزش همگانی افراد متعلق به نرمش های ورزش باستانی و سنتی می باشد که زمانی که از شرکت کنندگان در پژوهش خواسته شد به صورت عملی اندوخته خود را به نمایش بگذارند، حرکات ورزش باستانی و نرمش های آن را نشان دادند و در جمیع موارد آن را متعلق به زمانی می دانند که در مربیان ورزشی خود اقدام به نمایش حرکات می کردند.

  نتیجه گیری: پس از بررسی های انجام شده در اندوخته ورزش همگانی دانش آموزان دهه 70 مشخص شد؛ بیشترین اندوخته ورزشی متعلق به دوران مدرسه و فعالیت های این بخش می باشد. مشخص شد در موارد که اندوخته قابل توجهی در افراد دیده شد این اندوخته متعلق به زمانی بوده که مربیان ورزشی در مدارس حضور داشته اند. اقدام به کلیشه سازی حرکات نرمشی کرده اند. که این کلیشه سازی در بیشتر موارد منطبق به نرمش های ورزش زورخانه ای می باشد. پیشنهاد می شود تحقیق مشابهی در دانش آموزان دهه های 80 و 90 صورت گیرد تا مشخص شود اندوخته ورزش همگانی افراد در دهه های مختلف چه تغییری یافته است.

  واژه های کلیدی:   اندوخته ورزشی، دانش آموزان، دهه70 ،تحلیل اثر بخشی، گذشته


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ورزش ,اندوخته ,همگانی ,بررسی ,دانش ,افراد ,ورزش همگانی ,اندوخته ورزش ,دانش آموزان ,همگانی افراد ,همگانی دانش ,ورزش همگانی افراد ,بخشی برنامه‌ها ,
  بررسی اندوخته ورزش همگانی دانش آموزان دهه70 با هدف تحلیل اثر بخشی برنامه‌های ورزشی در گذشته

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر